Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray Yasağa Uymuyor

ReklamReklam

Reklam

Aksaray Yasağa Uymuyor
ReklamReklam
  • 02.01.2021 / 16:06
  • 1140 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Küresel Korona Virüs Salgını tedbirleri kapsamında siyasi iktidar tarafından belli dönemlerde uygulanan kısmi Sokağa Çıkma Kısıtlamasında, Aksaray'da Yandaş basın tarafından verilen haberde merkezden çekilen fotoğraf karesi ile Aksaray'ın Sokağa Çıkma Kısıtlamasına uyuyor haberi yalan çıktı.
Birçok Yandaş Medya gazete ve haber sitelerinde yayınlanan Aksaray merkezden çekilen fotoğraf karesi ile Aksaray'ın Sokağa Çıkma Kısıtlamasına Uydu başlıklı haberi tamamen yalan ve düzmece olarak okuyucularına servis ederken yandaş basın halka doğru bilgilere vermek yerine okuyucularını kandırmaya çalıştılar.  
Yandaş Basın tarafından süslü kelimeler ile haber sütunlarını doldururken, asıl gerçek ise hiç öyle değil. Aksaray Merkez Mehmet Altınsoy Caddesinden çekilen fotoğraflar ile yalan haber yazma başarısında bulunan yandaş medya, oysa merkez dışında olan mahallerde kurallara uyulmamasını görmezden geldi.

Özellikle merkezden uzak mahalleler başta olmak üzere birçok mahalle ve sokakta Sokağa Çıkma Kısıtlaması ihlalleri gerçekleşirken, duyarlı yurttaşlar ise polis haber merkezine ihbarda bulundular. 1 saat içerisinde Aksaray'ın değişik mahalle ve sokaklarında onlarca ihbarı değerlendiren polis ekipleri ise kısa sürede belirtilen bölgelere giderek megafon ile uyarı yapmayı ihmal etmediler.

Polis ekiplerini gören özellikle çocuklar ise evlerine kaçma çabasında yer alırken, yetişkinler ise çocuklardan daha hızlı koştular.Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon