Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray'da Corona Sayısı 3000'i Geçti

ReklamReklam

Reklam

Aksaray'da Corona Sayısı 3000'i Geçti
ReklamReklam
  • 19.09.2020 / 15:36
  • 1099 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray Valiliği tarafından alınan yerinde ve zamanında önlem ile Aksaray'da vakaa sayısı düşüşe geçti. 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde görülen sonrasında dünyaya hızla yayılan Küresel Korona Virüsü takvimler 11 Mart’ı gösterdiğinde ise Türkiye’de de ilk vakaa sayısı açıklandı.


11 Mart ile 18 Eylül tarihleri arasında geçen süre zarfında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gün gün yapılan açıklama da Türkiye’de toplam test sayısı 9 milyon 76 bin 278’e ulaştı. Toplam vaka sayısı 299 bin 810 olarak kayıtlara 18 Eylül  tarihi itibari ile geçerken, Korona Virüsü nedeniyle toplam 7 bin 377 yurttaş hayatını kaybetti. Hastalarda Zatüre Oranı % 7,1  iken, Bin 402 yurttaş ağır hasta olarak açıklanan rakamlar arasında. 264 Bin 805 yurttaş ise virüs ile mücadelede başarılı olarak hastanelerden sağlık emekçilerinin alkışları ile sevdiklerinin yanlarına uğurlandı. Türkiye’de Durum Bu İken Aksaray’da Son Durum Nedir?

Küresel Korona Virüs Salgınının ülkemizde görülmesinin ardından birçok mecrada bir takım kişilerce yalan yanlış bilgiler ile Aksaray halkını tedirgin edici rakamlar paylaşılarak gerçek dışı bilgilere yer verdiler. Aksaray’da yetkililerde bir bilgilendirme açıklaması yapmayınca yurttaşlarda sosyal medyada yayınlanan yalan bilgilere inanmaya başlarken,Aksaraylı yurttaşların tedirginliği bir kat daha artmaya başladı.

 


Aksaray'da 3 Bin'i Aşkın Pozitif Vakaa

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Aksaray’da vaka sayısı Aksaray Valiliği tarafından testi pozitif olup kurallara riayet etmeyen yurttaşları yurtlara alma hamlesi ile Aksaray'da vakaa sayısı düşüşe geçti.  

Öte yandan Gazeteci Şen’in yaptığı araştırmalar sonucunda Aksaray’da bugüne kadar 3000'i aşkın yurttaşta Covid-19 Korona Virüsü testinden pozitif çıkması ve tedavi gördüğü öğrenildi.

 Aksaray'da 19 Eylül 2020 tarihi an itibari ile binlerce yurttaşa Covid-19 testi yapıldığı öğrenilirken, 3000'e yakın yurttaşın pozitif olduğu ve Evde takip edildiği, 220'ye yakın yurttaşın hastanede Covid-19 teşhisi ile tedavi gördüğü yine bu 220'ye yakın yurttaştan 30'a yakının Yoğun Bakım ünitesinde olduğu ve tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. 

Öte yandan ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Yoğun Bakım Ünite kapasitesinin 70 olduğu alınan bilgiler arasında. 

Aksaray Valiliği tarafından uygulanan yurt karantina hamlesi sonucunda Aksaray'da vakaa yükselme hızının %10'a yakın düşüş yaşadığı istatistiklerde yer aldı.
 
Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon