Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Bu Ne Yaman Çelişki

ReklamReklam

Reklam

Bu Ne Yaman Çelişki
ReklamReklam
  • 15.08.2020 / 18:38
  • 1778 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray İl Özel İdaresinde yaşanan olayların arkasındaki sır perdeleri arandıkça haberi okuyunca ortaya "Bu ne Yaman Çelişki" cümlesi söylenmekten alamayacaksınız.


Gazeteci Armağan Şen'in edindiği belge ve bilgiler ışığında bir önceki VARAN 1 olarak "Şube Müdürleri Zorla mı İstifa Ettirildiler" başlıklı haberimizin ardından Aksaray İl Özel İdaresinde yaşanan bu olay ise şaşkınlık yaratacak durumdadır.AKSARAY SON DAKİKA İnternet Haber Sitesi ve GERÇEK HABER GAZETESİ İmtiyaz sahibi gazeteci Armağan Şen tarafından açılan ve kamuoyunu aydınlatma adına yaptığı özel dosya haber de İl Özel İdarede yaşanan İstifa olayının perde arkasını aralıyoruz.

Aksaray İl Özel İdare'de yaşanan İstifa olayının  perde arkasında iddialara göre olması mümkün olmayan, ancak "burası Türkiye burada olmayacak yoktur" sözünü de doğrular cinsten.

  Gazeteci Armağan Şen'in edindiği bilgi ve belgeler ışığında iddialara göre 2019 yerel seçimler öncesinde AKP Aksaray İl Genel Meclis üyeliğine aday adayı olmak isteyen, Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Altınsoy 30 Kasım 2018 tarihinde İl Özel İdare Genel Sekreterliği Evrak Kayıt bölümüne istifa dilekçesini sunuyor.


 


O Dönem Yüksek Seçim Kurulu 2019 yerel seçimlerde aday olmak isteyen memurlar için son istifa tarihini 1 Aralık 2018 olarak belirledi. Ancak 1 Aralık 2018 tarihi Cumartesi'ye geldiği için aday adayı olmak isteyen memurlar 30 Kasım 2018 Cuma gününden itibaren İstifa dilekçelerini sunabildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Altınsoy İstifa etmesinin ardından yaptığı siyasi kulisler sonrasında aday olamayacağını ve sıralamada isminin yer alamayacağını düşünmesinin ardından 3 Aralık 2018 Pazartesi günü iddialara göre İstifa Dilekçesinin kaldırılmasını beceriksiz ve başarısız Aksaray İl Özel İdaresi eski Genel Sekreteri Ramazan Altundağ'dan talep etti.Altundağ ise İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Altınsoy'un bu talebinin uygun olmayacağını ifade ettiği iddialara arasında yer alırken, çözüm olarak o hafta içinde Altundağ'ın Bir günlük İzne ayrılmasının ardından vekaleti ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Altınsoy'a bırakıyor. Altınsoy ise vekaleten Genel Sekreterlik görevine bakıyor.

İstifa dilekçesi ile ilgili olarak da Yılmaz Altınsoy İstifa Dilekçesini yok ettiği iddia ediliyor. Fiziki olarak yok edilen dilekçe kayıtlardan da silindiği iddia ediliyor. Yine kurumlara gelen yazıların veri tabanlarında yer İD numaraları teknik olarak incelemeye alındığında bu durumun gözler önüne serileceği ve gerçeğin ortaya çıkacağı alınan bilgiler arasında.Soruyoruz;
Kamuoyunu aydınlatma adına sorumlu gazetecilik görevini üstlenen AKSARAY SON DAKİKA ve GERÇEK HABER GAZETESİ olarak Aksaray Valiliğine ve Aksaray Cumhuryet Başsavcılığına ve Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine  cevaplanmak üzere soruyoruz...


Aksaray İl Özel İdare Genel Sekreterliğinde uygulanan ve kamuoyu tarafından yüksek sesle konuşulan bu iddialar sonucunda;

1 – Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bir soruşturma başlatacak mı?

2- Aksaray Cumhuriyet Savcılığı bu haberimizi ihbar olarak kabul edip soruşturma başlatracak mı? 

3 İl Özel İdare Genel Sekreterliğine atanan çiçeği burnunda Genel Sekreter Yüksel Çelik bu iddiaları araştıracak mı?

4- İl Özel İdare eski Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İstifa Eden İl Özel İdare eski Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Altınsoy'a  vekalet nasıl bıraktı?

5- Bu durumda İl Özel İdare Genel Sekreterliğini eski Sekreter Altundağ mı? Yoksa Yardımcısı Yılmaz Altınsoy mu yönetti?
 
ÖZEL DOSYA HABER: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon