Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

İddialar Doğruysa Aksaray’da Yer Yerinden Oynar

ReklamReklam

Reklam

İddialar Doğruysa Aksaray’da Yer Yerinden Oynar
ReklamReklam
  • 06.11.2020 / 10:10
  • 3362 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Geçtiğimiz aylarda gazeteci Armağan Şen tarafından Varan-1’den başlayıp Varan-10’a kadar günlerce yayınlanan Aksaray İl Gençlik Spor Müdürlüğü dosya haberinin ardından Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tarafından Gençlik Spor Bakanlığından olayla ilgili olarak müfettiş istenerek yaptığımız haberler araştırılmaya başlandı.


Tüm bunlar yaşanırken gazeteci Armağan Şen tarafından yapılan bir araştırma sonucunda şok iddia ile karşılaştı. Eğer iddialar doğru ise Cumhuriyet Tarihinde bir ilk yaşanacak ve Türkiye’nin gündemi Aksaray olacak.
Gazeteci Armağan Şen’in yaptığı araştırmalar sonucunda Aksaray Valiliğine verilen ve Aksaray İl Gençlik Spor Müdürlüğünde araştırılması istenen bir dilekçe Aksaray’da adeta şok etkisi yaratacak şekilde.

Devlet Kurumunda Maaşsız ve Sigortasız Emekçi mi Çalıştırıldı?
16 Eylül 2020 tarihinde M.K. isimli bayanın imzası ile Aksaray Valiliğine verilen ve araştırılmak üzere Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Vali Yardımcısı tarafından gönderilen şok edici dilekçede iddialara göre M.K. isimli bayanın; Aksaray Gençlik Spor İl Müdürlüğünde yaklaşık olarak 3 ay boyunca çalıştığı ancak maaşını alamadığı gibi sigortasının da yatırılmadığını ifade etti. M.K. isimli bayan kendisine maaşının verilmediği ve sigortasının yatmadığı gibi aynı durumda aynı kurumda çalışan N.B.D. isimli bayanın da aynı şekilde sigortasız ve maaşsız olarak 1 ay çalıştığını dilekçede yer verdi. M.K. isimli bayanın durumun araştırılması ve hakkını alması için ise Aksaray Valiliğine dilekçe verdiği ortaya çıktı. 


Aksaray Valiliğinden Açıklama Bekliyoruz!!!

Cumhuriyet Tarihinde ilk olan Devlet Kurumunda kayıt dışı emekçi çalıştırıldığı iddiası hakkında Aksaray kamuoyunu aydınlatma adına AKSARAY SON DAKİKA Haber Merkezi olarak konuyla ilgili Aksaray Valiliğine cevaplaması üzerine soruyoruz;
1- 16 Eylül tarihinde verilen ve üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçen dilekçenin sonucu ne oldu?
2- M.K. isimli bayanın İddiaları doğru mu? Kamu kurumunda sigortasız emekçi çalıştırıldı mı? 
3- Konuyla ilgili olarak ne işlemler yapıldı? 
Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon