Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

İl Özel İdare'de Liyakat Tartışması Başladı

ReklamReklam

Reklam

İl Özel İdare'de Liyakat Tartışması Başladı
ReklamReklam
  • 24.09.2020 / 10:13
  • 1616 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray Valiliği İl Özel İdare'de yaşanılanlar bu kadarına da pes dedirtti. Eski Genel Sekreter Ramazan Altundağ hakkında yazdıklarımız 1,5 yıl sonra haklı olduğumuz görüldü ve sonunda gitti. 

Altundağ'ın gitmesi ile İl Özel İdare'de her şey yolunda gidecek, yanlışlardan dönülmesi beklenirken çiçeği burnunda İl Özel İdare Genel Sekreteri'nin herhangi bir çalışma yapmaması ise akıllarda soru işareti bıraktı.


 
Aksaray İl Özel İdaresinde yaşanan olaylarda liyakata bakılmadığı apaçık gözlemlenmekte. Daha önce işinde tecrübeli insanların iddialara göre baskı ile istifa ettirildiğini 15 Ağustos Tarihinde yayınladığımız "Şube Müdürleri Zorla mı İstifa Ettirildiler" başlıklı haberimizde dile getirmiştik. 
Yayınladığımız o haberin detayı şu şekilde idi; 
İddialara göre; 
İstifa ettirilen Yol Şube eski Müdürü Erdal Nalbantoğlu’nun yerine sözleşmeli Elektronik Mühendisi Mustafa Yalvaç getirildi.
İstifa ettirilen Plan Proje Yatırım İnşaat eski Müdürü Murat Çetinkaya yerine İnşaat Teknikeri Alaaddin Çetin Somuncuoğlu getirildi.
İstifa ettirilen Destek Hizmetler eski Müdürü Makine Mühendisi Tuncer Albayrak’ın yerine Beden Eğitimi Öğretmeni Dursun Baltacı getirildi.
İstifa ettirilen Encümen eski Müdürü Salih Yıldırım’ın yerine polis memuru Hasan Erdem getirildi.
Su Kanal Müdürlüğü’ne 2 Yıllık Tekniker Oktay Metin Güneş isminin olması da dikkatlerden kaçmadı. 


AKSARAY SON DAKİKA İmtiyaz Sahibi Armağan Şen eski Genel Sekreter Altundağ yönetimindeki İl Özel İdare’de yaşanan istifa olayların ardından yeni bilgilere de ulaştı. Gazeteci Şen'in elde ettiği bilgilere göre İl Özel İdare'de saha amiri görevinde yer alan Kadir Kılıç'ın ilkokul mezunu olduğu iddia edilirken, ön lisans mezunu Mehmet Koç isimli çalışan görevli'nin ise çöpe gönderildiği iddia edildi.

Sözleşmeli çalışanların rahat işlerde çalıştırıldığı iddia edilirken, kadrolu çalışan işçilerin ise zor işlere gönderildiği gelen iddialar arasında yer alıyor. İl Özel İdare'de yaşanan bu görevlendirmeler çalışanlar arasında da ikililik oluştuğu yine gelen iddialar arasında. 
Aksaray İl Özel İdaresinde yaşanan bu durum kamuoyunda ise Liyakat tartışmasını gündeme getirdi.  
Beceriksiz ve başarısız İl Özel İdare eski Genel Sekreteri Ramazan Altundağ’ın yerine gelen yeni İl Genel Sekreteri Yüksel Çelik'in ise bu duruma el atıp atmayacağı ise merak konusu oldu.  
Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA  

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon