Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

MHP Milletvekili Kaşlı Kapadokya Bölgesine Sahip Çıktı

ReklamReklam

Reklam

MHP Milletvekili Kaşlı Kapadokya Bölgesine Sahip Çıktı
ReklamReklam
  • 11.05.2019 / 17:28
  • 460 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı TBMM’de Kapadokya alanıyla ilgili verilen kanun teklifi konusunda görüşlerini belirterek Kapadokya bölgesine sahip çıktı. 
Milletvekili Kaşlı, “Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu 27. Dönem 2. Yasama yılı 6. Komisyon toplantısına katılarak ‘Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Teklifi’ görüşmelerinin Aksaray'ımızı da ilgilendirmesi hasebiyle  Komisyon Üyesi MHP Iğdır Milletvekilimiz Sn. Yaşar Karadağ ile birlikte katılım sağlayarak, Kapadokya bölgesinde yer alan İlimiz Güzelyurt İlçesi Ihlara Beldemizin faydasına olacak görüş ve önerilerimizi belirttik” dedi.
“Her Şey Aksaray'ımız İçin”
Milletvekili Kaşlı TBMM’de yaptığı konuşmasında “Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Teklifi Milli Eğitim, Kültür, Gençlik Ve Spor Komisyonu Raporu” hazırladıklarını belirterek “Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Kapadokya’nın önemini, tarihini, kültürünü, inançlara ev sahipliğini yaptığını Sayın Açıkgöz sunumunda çok güzel belirtti, teşekkür ediyorum. Kapadokya’nın giriş kapısı Ihlara Vadisi’dir. Aksaray ili Güzelyurt ilçesi Ihlara beldemizde bulunan, farklı inançlara ev sahipliği yapmış, 14 kilometre uzunluğunda dünyanın en uzun konvoyudur. 
İçerisinde 100’ün üzerinde kilise ve kaya içi oyma yerleşim alanı bulunan vadimiz her 3 turistten 2’sinin görmek istediği ancak 382 merdivenle inilebilmesi dolayısıyla ülkemize gelen turistin yaş ortalaması da değerlendirildiğinde bölgeye gelen her 5 turistten ancak 1’i vadi içerisine inebilmektedir. Vadi içerisinde İç Anadolu iklimine inat Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. 2016 yılında Ihlara Belediye Başkanımızın gayretleriyle 10 milyon TL civarında tahminî bedelle ve yap-işlet-devret modeliyle vadiye giriş ücretinin 2-3 katı bir  bedelle bir asansör ya da teleferik kurulması kaydıyla hayata geçirilebilecek böyle bir projenin her alanda bölgeye çok önemli katkılar sağlayacağını belirtiyor, teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon