Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Ne Doktor Var Ne Ateş Ölçen

ReklamReklam

Reklam

Ne Doktor Var Ne Ateş Ölçen
ReklamReklam
  • 22.09.2020 / 15:35
  • 1295 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Geçtiğimiz hafta WhatsApp ihbar hattımıza gelen yoğun şikayetler üzerine Aksaray Son Dakika haber servisimiz söz konusu yoğun şikayetlerin geldiği Aile hekim merkezine giderek yerinde gördü.


Haber servisimizden Armağan Şen 16 Eylül Çarşamba günü saat 08:33 sularında 11 Nolu Aile Sağlık Merkezine giderek gelen şikayetlerin doğruluk payını araştırdı. Misafir hasta olarak giriş yaptırmak isteyen Armağan Şen Aile sağlık merkezinde görevli ile görüştü. Aile Hekimliği merkezine gelenlerin Vücut Ateşlerinin ölçülmediği Aile Sağlık merkezinde her yurttaş elini kolunu sallayarak girebiliyor.


Aksaray içi mahalleler arası misafir hasta girişi olmayacağını söyleyen görevliye Gazeteci Armağan Şen doktorların gelip gelmediğini sorduğunda ise görevli " bir kısım doktorların yerinde olduğunu, bir kısım doktorların ise henüz gelmediğini" ifade etti.  Aile Hekimliği binasına girişte neden Ateş ölçülmediğini soran Gazeteci Şen’e görevli memur cevap veremedi. 
Başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere yetkililer resmi kurumlara ve toplu alanlara girişlerde ateş ölçümü yapılacağı ve vatandaşların ise bu konuda anlayışlı olmaları uyarılarını tekrarlıyorlar. 

Yurttaşlar bu konuda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'ya çağrıda bulunarak; "Yetkiler bizleri uyarırken, sağlık kuruluşlarını da denetleme yapsınlar. Birçok kuralın yok sayıldığı sağlık kuruluşları halkın sağlığını tehdit etmekte" ifadesine yer verdiler. Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon