Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Otopark Magandası Ceza Aldı Adelet’e İsyan Etti

ReklamReklam

Reklam

Otopark Magandası Ceza Aldı Adelet’e İsyan Etti
ReklamReklam
  • 01.03.2021 / 15:51
  • 1270 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray’da çarşı merkezinde park ettiği aracının otopark ücretine karşı çıkan engelli yurttaş otopark magandası tarafından dövülmüştü.Olay; 30 Mayıs 2020 tarihinde Aksaray merkez Hamidiye Mahallesi PTT Caddesinde meydana gelmişti. İddialara göre 56 yaşındaki Ayhan Altınsoy isimli engelli yurttaş aracını Aksaray Belediyesi tarafından ihale ile verilen Otopark bölümüne park ederek çay ocağında çay içmeye gitti. Yaklaşık 20 dakika sonra aracının başına gelen Altınsoy burada Otopark magandası Fadıl Saygılı (32) tarafından 4 lira otopark ücreti istendi. Engelli yurttaş Ayhan Altınsoy 20 dakika için 4 Lira’nın çok olduğunu ifade ederek ücret ödemeyeceğini ve Otopark görevlisine gerekirse “kaçak park uygula” dedi. Bunun üzerine otopark magandası Fadıl Saygılı ile engelli yurttaş Ayhan Altınsoy arasında tartışma yaşandı.


Otomobilinin sürücü koltuğunda oturan ve otomobilin camından konuşan ikili arasında sözlü münakaşanın ardından sinirlerine hakim olamayan otopark magandası Fadıl Saygılı elinde bulundurduğu parkomat cihazı ile engelli yurttaş Ayhan Altınsoy’un yüzüne vurdu. Otopark magandası otomobilin kapısını dışarıdan kuvvet uygulayarak Altınsoy’un arabadan inmesini engelledi.

Mahkeme Otopark Magandasına Ceza Kesti

Engelli yurttaşı darp olayının adliyeye taşınmasının ardından Aksaray 4 Asliye Ceza Mahkemesince görülen dosya sonrasında otopark magandası Fadıl Saygılı isimli şahıs 112 gün adli para cezası ile toplam 2 bin 240 lira para cezası ile cezalandırıldı. 
Mahkeme tarafından cezalandırılan maganda şahsına ait sosyal medya hesabından mahkeme kararını paylaşarak sanki yaptığı hareketin meşru olduğunu ima edercesine Adli mercilere de isyan ederek, o dönemde olayı haber yapan gazetecilere de ateş püskürdü. Yaptığı paylaşım ise şu şekilde; ”Anama avradıma sövene ceza yok. Beni otopark magandası ilan eden şahsa ceza yok. Kendimi savunmak için yaptığımı Fiili Müdahaleye 2.240 TL Para Cezası… Adalet neresinde bunun… Allah’ından bulun. Bu cezayı öderim sıkıntı yok… Sizi Allah’a havale ediyorum. Armağan Şen ve Mehmet Mücahit Mercan denen gazeteciler.” Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon