Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Virüsün Yayılması İçin Elinizden Geleni Yapıyoruz

ReklamReklam

Reklam

Virüsün Yayılması İçin Elinizden Geleni Yapıyoruz
ReklamReklam
  • 22.08.2020 / 22:07
  • 799 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Çin'in wuhan kentinde görülen daha sonrada dünyaya yayılan küresel koronavirüs salgını sonrasında yetkililer tarafından önlemler alınmaya başlanırken bazı kendini bilmezler ise bu önlemleri yok sayıyor.
Koronavirüsü sonrasında hayatını kaybeden yurttaşların toprağa gömülmesi için görevlendirilen ekipler tarafından giyilen kıyafetler uluortaya atılarak adeta virüsün hızlıca yayılmasına davetiye çıkarıyor.


Aksaray Belediyesi AKP'li Belediye Başkanı Evren Dinçer'in talimatıyla yapılan anonslarda maske, hijyen ve sosyal mesafe vurgusu yapılıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bazı tedbirler alınırken, kamuoyuna sık sık bilgiler veriliyor.

Koronavirüs sonrasında hayatını kaybeden yurttaşları toprağa vermekle görevli ekipler işlerinin ardından ekipler tarafından giyilen tek kullanımlık elbiseler ulu orta şekilde atılması yurttaşların tepkisi ile karşılaşıldı.
Bilim adamları ve sağlık bilimcileri tarafından hijyenin önemine vurgu yapılırken Aksaray Belediyesi tarafından görevlendirilen görevli ekiplerin üzerinden çıkarmış oldukları tek kullanımlık elbiseleri ulu ortaya atılmasını gören yurttaşlar manzarayı hayretler içerisinde izlediler.


Başta Aksaray Belediye Başkanı AKP'li Evren Dinçer ve İl Hıfzıssıhha kurulunu göreve davet eden yurttaşlar; " Yaşanan küresel koronavirüs nedeniyle önlemlerin artırılması gerekli olurken Aksaray Belediyesi ekipleri tarafından tek kullanımlık elbiselerin bu şekilde ortaya atılarak virüsün yayılması hiç hoş bir durum değil. Belediye ve yetkili kurumlar gerekli önlem ve tedbirleri almaz ise vatandaştan da bu kurallara uymalarını beklemesinler.


Bizler sağlığımıza ve yetkiler tarafından yapılan hijyen sosyal mesafe ve maske gibi uyarılara dikkat ederken bizlere bu kuralları bildiren başta Aksaray Belediyesi kendi anons ettiği kurallara uymayarak küresel Corona virüsünün adeta hızla yayılmasına davetiye çıkarmaktadır. Dinçer yönetimindeki Aksaray Belediyesini anons ettiği kurallara uyumasını ve bu sorumsuzca davranan görevlilere de gerekli cezai işlem uygulanmasını bekliyoruz" ifadelerine yer verildi.
Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon