Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray'a Şehir Hastanesi mi Kurulacak

ReklamReklam

Reklam

Aksaray'a Şehir Hastanesi mi Kurulacak
ReklamReklam
  • 28.09.2021 / 20:33
  • 1490 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE'de YER ALAN ASD TV KANALIMIZDA YAYINDA....
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni yerine taşınmasının ardından adeta kaderine terk edilen eski hastane binaları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. 


31 Ağustos 2020 tarihinde yayınladığımız "Devletin Çöpe Atılan Paraları" başlıklı 1 yıl önce yayınladığımız haberimizin haklılığı ortaya çıktı. 1 yıl önce Aksaray Devlet hastanesi bünyesinde hizmet veren Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Aksaray Devlet Hastanesi hizmet binalarının atıl olduğunu dile getirerek Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başta olmak üzere siyasilere çağrıda bulunarak devletin kasasından paralar çıkmasın çağrısında bulunmuştuk.

Yayınladığımız haber sonrasında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi avlusunda bulunan bozuk araba ve çevre düzenlenmesi konusunda uyarılarımız dikkate alınarak hastane önü çevre temizliği yapılmasının ardından atıl durumda bulunan binaya ise güvenlik kameraları takıldı.


Aksaray'a Şehir Hastanesi mi Açılacak?
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tarafından düzenlenen basın toplantısında Aksaray Devlet Hastanesi eski binaları konusunda gelen soru üzerine Vali Aydoğdu, binalar hakkında bilgiler verdi.
Aydoğdu yaptığı açıklamada; "O binalar hakkında düzenlenen fizibilite raporları sonucunda bazı çürük binalar yıkılacak. Belki 7-8 yıl sonra Aksaray Büyükşehir olacak. Biz bunu düşünerek Aksaray'a yatırım yapmalıyız. Bu yüzdende çürüyen ya da kullanıma elverişsiz olan binalar yıkılarak yerine yeni binalar dikilecek. Bu binalar ile Aksaray Şehir Hastanesi kurulacak. Planımız bu şekilde" ifadesine yer verdi.

Vali Aydoğdu'nun Şehir Hastanesi müjdesinin ardından ise Aksaray Şehir Hastanesinin ne zaman yapılacağı sorusu merak konusu oldu.

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon