Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Cinayet Zanlısı Adliye’ye Sevk Edildi

ReklamReklam

Reklam

Cinayet Zanlısı Adliye’ye Sevk Edildi
ReklamReklam
  • 04.03.2019 / 15:41
  • 1637 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde 4 ay önce tarla yüzünden kavga eden taraflar haftasonu tekrar Sultanhanı meydanında karşılaştılar. 
Olay, Pazar günü 19:45 sularında meydana geldi. Alınan bilgilere göre 19 yaşındaki Parvez Nakşbandi ile Nasır Misafir kodadlı Muhammed Bin Kadir (20) isimli şahıslar Sultanhanı çarşı meydanında karşılaştılar. Birbirleri ile sözlü atışmada bulunan şahıslardan Nasır Misafir kodadlı Muhammed Bin Kadir (20) Afgan uyruklu şahıs üzerinde bulundurduğu bıçak ile 19 yaşındaki Parvez Nakşbandi şahsı bıçakladı. Aldığı bıçak darbesi ile olay yerinde feci şekilde can verirken, olaya karışan Muhammed Bin Kadir ise olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemi aldı. Olaya karıştığı iddia edilen ve olay yerinden kaçan şahsı arama çalışması başlatıldı. 

Şahıs Farklı Adresler Verdi!!!
Olaya karışıp ve kaçan dan yaklaşık 3 saat sonra Aksaray Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinden oluşan özel ekip Sultanhanı İlçesine gitti. Çok iyi Türkçe konuşan Nasır Misafir kodadlı Muhammed Bin Kadir (20) Afgan uyruklu şahıs ile bir esnafın bağlantı kurmasını sağladı. Cep telefonu ile konuşan cinayet zanlısı polisleri atlatmak için sürekli farklı bilgler verdi. Ekipler şahsın gidebileceği istikametlerde trafik uygulaması yaptı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri Yakaladı
Şahsın daha önce Askeri eğitim aldığını belirleyen ekipler şahsın beyanından yola çıkarak ipucu buldular. Nefes kesen operasyon için düğmeye basıldı. Asayiş Şube Müdürü M. Remzi Köpüklüoğlu’nun bizzat yönettiği özel ekip şahsın Ekil ilçesi Mutlu Yaylasında olduğunu belirledi. Burada bir evde saklanan şahıs özel ekip tarafından gözaltına alındı.

İfadesinde İtiraf Etti, Kameralar Karşısında İnkâr Etti
Olaydan yaklaşık 3,5 saat sonra yakalanan Nasır Misafir kodadlı Muhammed Bin Kadir (20) Afgan uyruklu şahıs ifadesi alınmak üzere Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine getirildi. Burada ifadesi alınan şahıs cinayeti itiraf etti. Burada ifadesi tamamlanan şahıs öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıs kameralar karşısında ise olayı inkâr etti.

Reina Saldırganı İle Benzerliği Dikkat Çekti
Aksaray’ın Sultanhanı ilçesinde meydana gelen cinayetin ardından yakalanan Nasır Misafir kodadlı Muhammed Bin Kadir (20) Afgan uyruklu şahsın 2017 yılı yılbaşı gecesinde ‘Reina’ eğlence kulübüne düzenlenen saldırının zanlısı Abdülgadir Masharipov isimli Özbek vatandaşı ile benzerliği dikkat çekti. Haber:Armağan ŞEN - Gerçek Haber Gazetesi

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon