Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Daha Ne Kadar Öleceğiz

ReklamReklam

Reklam

Daha Ne Kadar Öleceğiz
ReklamReklam
  • 17.03.2021 / 15:31
  • 1166 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Önceki gün İcra memurlarıyla birlikte Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bir eve hacze giden İstanbul Barosu avukatlarından Ersin Arslan'ın, ev sahibi borçlu Y.Y. tarafından öldürülmesinin ardından Aksaray Barosu avukatları açıklama yaparak saldırıyı kınarken, saldırganın ise en ağır ceza alması için davaya müdahil olma isteğinde bulundular.
Aksaray Barosu tesislerinde açıklama yapan Aksaray Baro Başkanı Avukat R. Erhan Toprak; önceki yıl ilimizde meslektaşımızın öldürülmesinin ardından dün de İstanbul Barosu avukatlarından genç meslektaşımız katledildi. Yetkililere hep iletiyoruz; 'gerekli önlemler alınmalı' diyerek. Ama görüyoruz ki; alınmayan önlemler sonucunda bizler açıklama yapmaya devam edeceğiz. Avukatlar taraf değil, vekildir. Avukat katliamlarının artık son bulmasını istiyoruz" dedi.

Aksaray Baro Başkanı Avukat R. Erhan Toprak'ın açıklamalarının ardından avukatlar 18 Mart Çanakkale Şehitleri anma günü nedeniyle, şehitler ve ölen meslektaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular. 
Saygı duruşunun ardından Aksaray Barosu Avukat Hakları ve Meslek Hakları Komisyon Başkanı Avukat Erhan Aktaş yaptığı konuşmada ise; "Bizler; haklarınızın savunmanları, her daim “hukukun üstünlüğü” diye haykıran ancak etten kemikten oluşumuzu çoğunlukta göz ardı ettiğiniz; ne acıdır ki hep baktığımız davalarla özdeş tutup davanızın tarafıymışız gibi gördüğünüz; Saldırıya uğramamıza, dövülmemize, bıçaklanmamıza, silahla vurulmamıza ve korun(a)mamıza tanık olduğunuz avukatlarız" ifadesine yer verdi.

"Gün Gelecek Sizin de Avukata İhtiyacınız Olacak"
Avukat Aktaş; "Bugün de hasım bellendik, bugün de yaşam hakkımız elimizden alındı. Biz bugün, Gebze’de öldürüldük!  İcra memurlarıyla birlikte Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bir eve hacze giden İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Avukat Ersin Arslan, ev sahibinin silahlı saldırısına maruz kaldı. Borçlu Y.Y. kendisini öldürmek kastıyla doğrudan göğsüne ateş etti, meslektaşımız kaldırıldığı hastanede maalesef hayatını kaybetti…
Meslektaşımız henüz 27 yaşında gencecik bir insandı. Görevi gereği gittiği haciz mahallinde katledildi. Acımız ve isyanımız tarifsiz büyüklüktedir. Artık yeter! Gün gelecek sizin de avukata ihtiyacınız olacak dedik. Dinletemedik… Hakarete uğradık, dövüldük, bıçaklandık, öldürüldük.
Daha ne kadar öldürüleceğiz?" dedi.
HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. 
YOUTUBE'de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...
Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA 

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon