Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

İddialar Doğruysa AKP Büyük Yara Alır

ReklamReklam

Reklam

İddialar Doğruysa AKP Büyük Yara Alır
ReklamReklam
  • 20.05.2021 / 16:31
  • 2393 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

İddialara göre AKP İl Başkanı Hüseyin Altınsoy kafe işletmeci esnaflara vaat verdi, verdiği sözde duramayınca kafe işletmecileri maddi zarara uğradı.Aksaray Son Dakika Haber merkezine gelen iddialar sonucunda AKP İl Başkanı Hüseyin Altınsoy adeta kafe işletmecileri ile dalga geçti. Bu durum sonucunda pandemi zararı yaşayan kafe işletmecilerine birde "Altınsoy kazığı" olarak yorumlanan maddi zarar geldi.

İddialara göre dün Aksaray Merkez Ebulfeyz Elçibey Caddesi (Kafeler Caddesi) üzerinde bulunan bir lokantada kafe işletmecileri ile bir araya gelen AKP Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy burada kafe işletmecilerinin sorunlarını dinlerken, bir de sürpriz açıkladı.

Altınsoy'da Helallik İstedi   

Geçtiğimiz hafta esnaflardan Helallik isteyen Partili Cumhurbaşkanı'nın ardından AKP'de adeta gelenek haline gelen "Helallik İsteme" olayı Aksaray'da da devam etti.

Kafe işletmecileri ile bir araya gelen AKP Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy kafe işletmecilerinden yaşanan pandemi süreci nedeniyle "Helallik İsteyerek" artık kafelerin açabileceklerini iddia ederek, "Hiçbir kurumunda ceza yazmayacağını, olası bir ceza sonrasında ise bu cezaları iptal ettireceğini" ifade ettiği iddia edildi.

Bu konuşmanın ardından duruma sevinen kafe işletmecileri dükkanlarını açmak için maddi hazırlıklara başlayarak kimi kafe işletmecileri dün kafelerini açmaya başladı.

Kafelerini açan esnaflara ise AFAD ve Emniyet görevlileri tarafından ise tutanak tutuldu.

Muhattap Bulunamıyor

AKP Aksaray İl Başkanı Altınsoy'un sözleri üzerine kafelerini açma hazırlığı yapan ve en düşük 10 bin lira harcama yapan kafe işletmecileri, görevliler tarafından tutulan tutanaklar sonrasında Altınsoy'a ulaşmak isteselerde, AKP Aksaray İl Başkanı Altınsoy ise telefonlara cevap vermediği iddia edildi. 

Kafeleri açılacak umudu ile en düşük 10 bin Lira en yüksek 20 Bin Lira masraf yapan kafe işletmecileri ise muhattap bulamadıkları için kara kara düşünüyor. Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA  

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon