Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kutlu Köyünde Muhtar Aciz Vatandaş İsyanda

ReklamReklam

Reklam

Kutlu Köyünde Muhtar Aciz Vatandaş İsyanda
ReklamReklam
  • 19.08.2021 / 17:14
  • 3001 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray Merkez bağlı Kutlu köyünde yaşanan su problemi vatandaşa isyan bayrağını açtırırken, muhtar ise acizlikten ne yapacağını bilmiyor.


Aksaray Merkeze Kutlu Köyünde içme sularının kesilmesi sonucunda vatandaşlar isyan bayrağını açarak; "Artık yeter. Hangi yüzyılda yaşıyoruz da bir köyün suyu kesiliyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Aksaray Son Dakika Haber merkezine ulaşan Kutlu Köyü sakinleri yetkililerden yardım isterken; "Elinizi vicdanınıza koyun. Avrupa bizi kıskanıyor demekle olmaz. 21'inci yüzyılda bir köyün susuz kalmasına bizler bir anlam veremiyoruz" dediler.


Köyde bir kısım vatandaşın elektrik borcunu ödememesinden dolayı su pompalarının elektirik dağıtım şirketi tarafından kesilmesinin ardından köye su verilemiyor. 

Haber merkezimizden Armağan Şen Kutlu Köyü Muhtarı İdris Kaçar ile telefonda görüştü. Muhtar Kaçar'ın iddialarına göre; "Köyde bulunan su pompalarından birisinin arızalı olduğu diğerinin ise ödenmeyen elektrik borçlarından dolayı kesildi. Köyde 2 gündür su yok" dedi.

 Köyde yaşayan vatandaşlar ise 2 günden daha fazla 1 haftaya yakındır suların olmadığını iddia ederek; "Şu sıcak günlerde ve Küresel Korona Virüs salgınında bir köyün susuz kalması hangi vicdanları rahat ettirir. Kesilen su neticesinde abdest alamıyor, namazımızı kılamıyoruz. Cenabet mi gezelim arkadaş. Sularımızın kesilmesinden başta muhtar olmak üzere yetkililer zevk mi alıyor? 
Muhtar eğer halkın sorunu ile ilgilenmeyecekse istifa etsin. Boş yere koltuk işgal etmesin" iddialarına yer verdiler. Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon