Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Mahkemeye Sevk Edilen 2 Şahıstan 1'si Tutuklandı

ReklamReklam

Reklam

Mahkemeye Sevk Edilen 2 Şahıstan 1'si Tutuklandı
ReklamReklam
  • 06.04.2021 / 14:57
  • 1332 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Dün Ankara'da telefon dolandırıcılığı yöntemi ile yaşlı kadının paralarını ve ziynet eşyalarını alan şahıs Aksaray Emniyeti Asayiş Şube Müdürü'nün dikkatli takibi sonucu Aksaray'da yakalandı.Olay dün öğle saatlerinde Ankara'da meydana geldi. Alınan bilgilere göre  Mehmet Yücebaş isimli şahıs Fatma Ö. isimli yaşlı kadını telefon ile arayarak"Ben Emniyet Müdürüyüm. Adınız Terör Örgütünde yer alıyor. Sizi kurtarmak için tarif edeceğim yere para bırak" demesi üzerine yaşlı kadın telaşa kapılarak poşet içerisine evde bulunan parasını ve ziynet eşyalarını koyarak dolandırıcının tarif ettiği yere bıraktı.

 

Yaşlı kadını an be an takip eden dolandırıcı kadının oradan ayrıldığını gördükten sonra gidip poşeti aldı. Poşet içerisinde 2000 TL,700  Euro ve 1 adet çeyrek altın,1 adet yarım altın ve 3 burma bilezik'i alan dolandırıcı Muhammet Ukuş ile taksici Mehmet Yücebaş olay yerinden sırra kadem bastılar. Dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın durumu polise bildirdi. Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda Muhammet Ukuş ile taksici Mehmet Yücebaş'ın kimliği ile taksi plakasını tespit ettiler.

 

Yüzlerce Kamera İzlendi
Ankara Emniyeti ekipleri yüzlerce güvenlik kamerası izlediler. Yapılan incelemeler sonucunda şahıslar Aksaray'a doğru yola çıktıkları tespit edilirken, olay Koçhisar ve Aksaray Emniyet'ine bilgi verildi. Aksaray Asayiş Şube Müdürü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Muhammet Ukuş ile taksici Mehmet Yücebaş'ın Aksaray'a girdikleri tespit edildi. 

Operasyon Düğmesine Basıldı
Aksaray Asayiş Şube Müdürü Ferhat Şahin'in bizzat yönettiği operasyon ile Muhammet Ukuş ile taksici Mehmet Yücebaş'ın kaçmaya çalıştığı Taksi ekipler tarafından durdurularak her iki şahıs Aksaray Merkez E-90 karayolu Jandarma Kavşağında kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındılar. İfadesi alınmak üzere Aksaray Emniyet'ine götürülen şahıslar Adana ili Ceyhan ilçesine gittiklerini ifade ettiler. Emniyet ifadelerinin ardından iki şahıs Aksaray Adliyesine çıkarıldı.

Mahkemeye Çıkarılan 2 Şahıstan 1'si Tutuklandı
 Adliyeye çıkarılan şahıslardan Muhammet Ukuş tutukla yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, taksici Mehmet Yücebaş ise serbest bırakıldı. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor. Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon