Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Mezarlıklar Müdürlüğü Vatandaşların Takdirini Topluyor

ReklamReklam

Reklam

Mezarlıklar Müdürlüğü Vatandaşların Takdirini Topluyor
ReklamReklam
  • 06.10.2021 / 15:54
  • 946 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKAAksaray Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü yaptıkları çalışmalar ile vatandaşların takdirini toplarken, vatandaşların Belediye Başkanı Dinçer'den de bir talepleri var.


 Aksaray Belediyesi AKP'li Belediye Başkanı Evren Dinçer'in direktifleri ve Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerinin vatandaşların en acılı günlerinde yanlarında olarak yaptıkları titiz ve sistemli çalışmalar ile vefat edenin yakınına hiç bir iş yaptırmazken, adeta "Sen Acını Yaşa. Biz Aksaray Belediyesi olarak senin yanındayız" mesajını veriyor. 

Cenaze naklinden, yıkanmasına, kabir açılmasından defnedilmesine, taziye çadırından masa sandalyesine kadar en ince ayrıntıyı düşünen Aksaray Belediyesi verdiği hizmet ile vatandaşların takdirini topluyor.  Birden çok iş ve işlemleri yapan Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri yaparken, vatandaşa ise sadece acısını yaşamak kalıyor.


Vatandaşların Dinçer'den Bir de İsteği Var
Cenaze iş ve işlemlerinde sistemli çalışma ile vatandaşlarını takdirini toplayan Aksaray Belediyesinden vatandaşların isteği ise mezarlıklarda özel güvenlik görevlisinin bulundurulması talebinde bulundular. Sayıları azalsada art niyetli kişilerin özellikle gece saatlerinde kabristanlıkta nahoş olayların yaşanmasının önüne geçilmesi için kabristanlıklarda özel güvenlik görevlilerinin bulundurulması gerektiğini savundular. 

Gündüz saatlerinde kabirlerdeki çiçeklerden, mezar taşına kadar çalınması yada kabirlerin tahrip edilmesinin önüne geçilmesi için özel güvenlik görevlilerinin bulunmasını talep eden vatandaşlar; Belediye Başkanı Dinçer'in bu isteklerini kırmayacaklarını düşünüyorlar.

"Başkanımızın Talimatı İle Görevimizdeyiz" 
Aksaray Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri ise vatandaşların memnuniyetleri kendilerine güç verdiği ifade ederken; "Aksaray Belediye Başkanımız Evren Dinçer yaptığı bir toplantıda şu cümleyi söylemişti; 'Burada görevinizi en iyi şekilde yapın. Yaptığınız görev sonucunda maaş alırsınız. Ancak yapacağınız en iyi hizmette Hayır Duası kazanmakta sizin elinizde. Buraya gelen vatandaşlar sevdiklerini kaybeder. Siz onlara yardımcı olursanız onlarında hayır dualarını alırsınız' demişti. Bizler hem görevimizi yerine geitiriyoruz, hemde vatandaşlarımızın takdiri ile onların hayır dualarına nail oluyoruz" ifadesine yer verdiler. 

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon