Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Milletin Çocuğu İşsiz AKP'nin Yandaşları Çifter Çifter Maaş Almakta

ReklamReklam

Reklam

Milletin Çocuğu İşsiz AKP'nin Yandaşları Çifter Çifter Maaş Almakta
ReklamReklam
  • 30.09.2021 / 16:10
  • 883 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA


HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE'de YER ALAN ASD TV KANALIMIZDA YAYINDA....
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

Afyonkarahisar CHP Milletvekili Burcu Köksal Aksaray'ı ziyaret ederek, iktidarın yanlışlarını Aksaray'dan dile getirdi. Milletvekili Köksal; 10 yıldır açılmayan Aksaray-Kırşehir yolu için çağrıda bulunurken, esnafın da sıkıntılarını dinledi.


CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal üniversite öğrencilerinin yurt sorununa dikkat çekerek; "19 yıldır iktidar olan AKP öğrencilerin yurt sorununu çözememektedir. Öğrenciler özellikle büyükşehirlerde yurt bulamadıklarından şikayetçiler. Bu sorun AKP iktidarında çözülmek istenmiyor. Çünkü para öğrenci yurtlarına değil, yandaşlara, müteahhitlere ayrılıyor. CHP iktidarında 1 yıl içerisinde öğrencilerin yurt sorununu çözeceğiz.

Aksaray'ın Mersin Limanına bağlayan demir yolu ihalesinin yapılacağını ifade eden AKP, ancak bugün demiryolu ihalesi için finansman bulamadıklarını söylüyor. Aksaraylılar uzaya yol değil,  Mersin Limanına bağlanmak isteniyor.

Bu yüzyılda su ve elektrik sıkıntısı yaşanmakta. Buna en büyük örnek ise Aksaray'ın Eskil ilçesidir." dedi.


Türkiye'nin Tarımda Geldiği Nokta Belli...

CHP'li Köksal "Tarımda kendi kendine yeten bir ülke olan Türkiye bugün Tarımda dışa bağımlı olmakta" olduğunu söyleyen Milletvekili Köksal; "Çiftçinin ürünü para etmediği gibi maaliyetleri de artmaktadır. Çiftçi maddi zorluklarla mücadele ediyor. Birçok tarım ürünü ithal edilerek yurtdışındaki çiftçilere çalışır hale geldik.

İşsizlik Türkiye rekoru kırdığı bir dönemde yaşamaktayız. Milletin çocuğu işsiz iken AKP'nin yandaşları çifter çifter maaş almakta. Huzur hakkı adı altında milyonlarca lirayı ceplerine indirmekte.

Milletin çocuğu burs bulamazken AKP'li bir vekil bir önceki dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi kasasında 155 Bin Dolar ve 59 Bin Lira ile yurtdışında eğitim yapmakta. Türkiye'de %1'lik 5'li çete ve sarayın yandaşları servetine servet katarken, %99 kesimin her geçen gün alım gücü düşmektedir" ifadesine yer verdi.

CHP İktidarında Mülteciler Ülkelerine Gönderilecek

CHP' Milletvekili Köksal; "Türkiye Mülteci kampı haline geldi. Suriyeli Afganlı sınırlarımızdan adeta yüzlerce mülteci gelmekte. Buna da iktidar göz yumuyor. CHP iktidarında bütün sığınmacılar ülkelerine gönderecek. Çünkü bizim mülteci yükünü kaldıracak ekonomisi yok.

Biran önce sandığa gidilmeli ve millet karneyi vermeli. Hodri meydan. Çünkü biz yandaşlarımız için kullanmayacağız. Halk için kullanacağız. Belediyelerde olduğu gibi Türkiye'yi adaletli ve liyakatlı kişiler ile yöneteceğiz" dedi. 


"Aşkımız Ortaköy Yolu Gibi Bitmesin"
10 yılı aşkındır yapılamayan Ortaköy yolunu yerinde inceleyen CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal; "Buraya gelirken Ortaköylü gençler tarafından kullanılan söz sıkça ifade edildi. Gençler birbirlerine olan sevgilerini dile getirmek için 'Aşkımız Ortaköy Yolu Gibi Bitmesin" diyorlar. 73 Kilometrelik yapılmayan yol nedeniyle onlarca kazada onlarca insan yaralanıyor ve ölüyor. Bu yolu yapamayan AKP bu durumdan utanmalı. Bu yolu AKP yaparsa; biz dile getirdik onlar yaptı der teşekkür ederiz. Ama onlar yapmazsa CHP iktidarında bu yolu biz yapacağız" dedi.

Esnafın Sıkıntısını Dinledi...
Ortaköy Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret eden CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal burada Oda başkanı Harun Solak'tan esnafın sorunlarını dinledi. Solak esnafın sıkıntılarını dile getirirken; "Birinci sorun Erken Yaşta emeklilik sorununa çözüm bulunmalı. Pirimi dolduran esnaf yaşa takılıyor. İkinci sorunumuz zincir marketlere sınırlandırma getirilmeli. Her sokağa alışveriş merkezi açılmakta. 2010 yılında 1100 tane esnafımız var iken bugün 640 esnaf var. 5362 sayılı yasa da değişmeli. Sorunlarımızı dinleyen merci çok ama icraat yapan yok. Esnafın sesi çıkmıyor" ifadesine yer verdi.   

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon