Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Milletin Kararını Hiçe Sayıyorlar, İYİ Parti Bölündü

ReklamReklam

Reklam

Milletin Kararını Hiçe Sayıyorlar, İYİ Parti Bölündü
ReklamReklam
  • 22.12.2018 / 23:35
  • 1967 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Yerel Seçimler öncesinde CHP ile Güç Birliği yapması beklenen, ancak bu hafta itibariyle taraflar arasında iplerin kopma noktasında gelmesinin ardından İYİ Parti'de sular durulmuyor.

İYİ Parti üyeleri adeta yönetime kazan kaldırdı. 
İYİ Parti Aksaray Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Ayhan Erel'in danışmanlarından Mahmut Kürşat Somuncuoğlu'nun başı çektiği İYİ Parti'nin muhalif isimleri Sosyal Medya Facebook'da yaptığı paylaşımlar sonucunda İYİ Parti'nin Aksaray Belediye Başkanlığı için aday çıkarmasını istediler.
Bazı İYİ Parti üyeleri ise 'Partimin adayı olmayan, hiç kimseye oy vermem' diyerek tepkilerini açıkça dile getirdiler.

Millete Rağmen, Yönetime Baş Kaldırıyorlar!!!
AKP ve MHP'nin adayları Aksaraylı seçmenlerin beklentilerini karşılamazken, seçmenler gözlerini CHP ile İYİ Parti arasındaki Güç Birliğine çevirirken, son günlerde Aksaraylıların gönlünde ayrı bir taht kuran 25. Dönem MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır'ın bağımsız adaylığı konuşulmaya başlanırken Aksaraylı seçmenleri  bu karar heyecanlandırdı.
Birçok Aksaraylı seçmen sosyal medya hesaplarından Turan Yaldır'ın resmini yayınlayarak "Aksaray'a Turan Yakışır" "Çık Bağımsız, Yapalım Seni Başkan" "Selam Olsun Turan'a" "Aksaray Belediyesine Turan Yakışır" gibi sloganlar ile paylaşımda bulundular.
Binlerce Aksaraylı tarafından Turan Yaldır'ın Bağımsız adaylık iddiası sevinçle ve heyecanlar karşılandı.
Aksaraylı seçmenin kararı Turan Yaldır'ın Bağımsız adaylığı olurken, Seçmenin kararına rağmen İYİ Parti'de bazı muhalifler ise İYİ Parti Yönetiminin alacağı kararı etkilemek için Sosyal Medya hesaplarından baskı yapmaya başlayarak, kazan kaldırdılar.

Erel'in Danışmanından Beklenmedik Hareket!!!
İYİ Parti Aksaray Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Ayhan Erel'in danışmanlarından Mahmut Kürşat Somuncuoğlu'nun başını çektiği bazı muhalifler ise Aksaraylı Seçmenin kararına rağmen bu karara saygı duymayarak kazan kaldırdılar.
İYİ Parti ikiye bölünürken, bazı İYİ Partililer ise Turan Yaldır'ı vefasızlıkla suçladılar.

Turan Yaldır'ın olası Bağımsız Adaylığında CHP tam destek vereceği kulislerde konuşulurken, İYİ Parti Aksaray Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Ayhan Erel'in danışmanlarından Mahmut Kürşat Somuncuoğlu'nun ve bazı üyelerin sosyal medyada bu şekil algı operasyonu yapmaları ise Aksaraylı seçmenler tarafından tepki ve anlamsızlıkla karşılandı.

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş ise konu hakkında herhangi bir açıklama da bulunmamasına rağmen, özellikle Somuncuoğlu'nun Sosyal Medya Hesabında "Aksaray İYİ Parti İl Teşkilatı Belediye Başkanı Adayını En Kısa Sürede Açıklayacaktır" yaptığı paylaşım ise İYİ Partililer tarafından anlamsız bulundu.

Gözler İYİ Parti Aksaray Kurmaylarında!!!
İYİ Parti içerisinde ki muhaliflerin bu kararına İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ve İl Başkanı Özhan Türemiş başta olmak üzere İYİ Parti Aksaray İl, Merkez İlçe yönetimi nasıl bir karar alacak bu da merak konusu. Özel Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon