Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Okullarda Temizlik Problemi Baş Kaldırdı

ReklamReklam

Reklam

Okullarda Temizlik Problemi Baş Kaldırdı
ReklamReklam
  • 23.09.2021 / 15:38
  • 1141 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA


Küresel Korona Virüs ile mücadele edildiği bu dönemlerde Aksaray'da bulunan birçok okul temizlik konusunda Milli Eğitim tarafından adeta kaderlerine terk edildi.


2018 yılı genel seçimler öncesinde Aksaray'da okullara 850 kişi temizlik görevlisi olarak İŞKUR üzerinde alım yapılırken, 2019 yıllında bu sayı 550 kişiye düştü. 2020 yılında ise bir süre okulların açıldığı dönemde yine Aksaray'da okulların temizliği için 550 kişi alındığı hafızalarda ki yerini koruyor.


2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı 'Açılacak-Kapanacak' tartışmaları ile başlarken, okullarda ise temizlik sıkıntısı adeta baş kaldırdı. Aksaray'da birçok okul temizlik görevlisi bulmakta zorlanırken, temizlik ürünlerinin olmadığı okulların dahi bulunduğu iddia ediliyor. Okullarda temizlik görevlisi olmaması temizlik ürünlerinin yetersiz olması başta okul yönetimlerini ve velilileri düşündürürken, öğrenciler ise adeta Korona Virüs riski ile karşı karşıya bırakılıyor.

Aksaray'da 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında 170 temizlik görevlisinin İŞKUR üzerinden işe başlanacağı bilgisi alınırken, bu alınan görevlilerin 90'ı köy ve kasabalarda görev yapacağı Aksaray Merkezde ise 80 görevlinin okullarda çalıştırılacağı iddia edildi.

Öte yandan bazı okulların tuvaletlerinde öğrencilerin kullanımı için sabun dahi bulunmaması öğrenci velilerini düşündürüyor.

Kendi kaderlerine terk edilen bazı okullarda öğretmenler temizlik sorununu çözmek için velilerden yardım istediği gündeme gelirken, bazı velilerin sınıfları temizlediği öğrenildi. Yine iddialara göre velilerden temizlik parası olarak 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca '50 Lira' toplanmaya başladı.


Okul Yönetimi Çaresiz, Veliler ise Vali Aydoğdu'yu Göreve Davet Ediyor
Küresel Koronavirüs salgını ile mücadele edildiği bu dönemde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm yetkililer 'Hijyen' konusunda sıkça vatandaşları uyarırken, okullarda yaşanan temizlik sıkıntısı sonucunda okul yönetimleri ve eğitimciler çaresiz bırakılmakta.

Veliler ise okul yönetiminin çaresiz bırakılması ve öğrencilerin Hijyen konusunda eksiklik olması nedeniyle Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'nun biran önce bu konuda gerekli çalışmaları yaparak göreve davet ediyor.

Öte yandan haber servisimizin edindiği bilgilere göre Aksaray'da bugüne kadar 50'ye yakın sınıfta eğitime ara verildiği iddia edildi.  

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon