Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Platform Mutabakat Belgeniz Var Mı?

ReklamReklam

Reklam

Platform Mutabakat Belgeniz Var Mı?
ReklamReklam
  • 28.03.2019 / 14:13
  • 1173 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine sayılı günler kala sözde STK Platformu adına açıklama yapanların işgüzar birkaç kişiden ibaret olduğunu bugün yayınladığımız “İşgüzarlar İş Başında” başlıklı haber ile Gerçek Haber ve dün Ajans AHA gerçeği ortaya çıkarmıştı.
Bugün ise AKP İl Teşkilatı ise bu işgüzar grupların sözde açıklamalarını fırsata çevirerek basın mensuplarına “MANŞET HABER” talimatı ile mail gönderdi. “Stk’lar’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ve Dinçer’e Tam Destek” başlıklı haber metni ile Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi dışında bütün basın mensuplarının maillerine “MANŞET HABER” talimatı verildi.

AKP'den Manşet Talimatı

AKP Teşkilatı tarafından Basın Mensuplarına “MANŞET HABER” talimatında yer alan açıklama metninde ise şu sözlere yer verildi; “31 Mart yerel seçimler öncesi STK’larından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti Aksaray Belediye başkanı adayı Evren Dinçer’e tam destek açıklaması sosyal medyada yaptıkları 60 sivil toplum örgütünün bulunduğu destek mesajı ile kamuoyuna duyurdular.”

“Birçok Derneğin Haberi Dahi Yok”

Birçok dernek ve cemiyet başkanının bu açıklamadan haberi bile olmadığı öğrenildi. Her seçim öncesi hortlayan ve tabela cemiyetleri ya da derneklerinden öteye gidemeyen sözde Aksaray STK Platformu adı altında Sosyal medya hesapları üzerinden algı yürütenlerin, bir kaç menfaatperest kişi olduğu ortaya çıktı. Sosyal medya üzerinden yayınlanan STK Plartformu olarak AK Parti Adayı Evren Dinçer'i destekliyoruz çalışmasının altında bulunan bir çok dernek ve cemiyete ulaşan Gerçek Haber Gazetesi ekibi sözde destek açıklaması altında logoları bulunan STK'ların platformdan haberlerinin  olmadığını ortaya çıkarmıştı.

Platform Mutabakat Belgeniz Var mı?

Derneklerin bir araya gelerek kurduğu platformlarda üye olan o derneklerin temsilcilerinin TC kimlik numaralarının yer aldığı ve şartların yazılı olarak bulunduğu bir mutabakat metni hazırlanması gerekli. Dün yaşanan sözde STK Platform Rezaletinde ise bir skandal daha ortaya çıktı. Platform diyerek algı yapan işgüzar birkaç derneğin temsilcilerinin mutabakat belgelerinin olmadığı iddialar arasında yer alırken, bu mutabakat belgesi yok ise bu bir suçtur. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde algı operasyonu ile seçmenin aklını karıştırmak için düzenlenen bir olaydır. Aksaray Savcılığı ve Emniyetini haber servisimiz olarak göreve davet ediyoruz.

Cemaat Yapılanması Olduğu Ortaya Çıktı

Platform adında yer alan onlarca sözde derneğin bazılarının Aksaray’da herhangi bir yeri bile olmadığı ortaya çıkarken, birçok derneğin ise Hain Gülen Cemaati FETÖ Silahlı Terör Örgütünden boşaltılan bazı yerlere ulaşmak için dernek kurduğu iddialar arasında yer aldı. Öte yandan bir skandalda Said Nursi’ye bağlı Nurcular olarak bilinen cemaatin okuyucular grubunda Hain Gülen Cemaati FETÖ Silahlı Terör Örgütü yer alırken, STK Platformu adı altında yer alan bazı derneklerin ise Nurcular olarak bilinen cemaatin yazıcılar grubu ve diğer gruplarında yer aldığı alınan bilgiler arasında.

Dün Yayınladığımız Haber STK Başkanlarının İsyanını Dile Getirmiştik!!!

Dün Ajans AHA internet haber sitemizde ve bugün Gerçek Haber Gazetemizde birçok STK başkanlarının bu durumdan haberlerinin bile olmadığını dile getirmiştik.
STK'lar durumu kendilerinin de sosyal medya paylaşımından gördüklerini söyleyerek "Bizler böyle bir şey söylemedik. Bu tür çalışmaları bizler de sizler gibi görmekteyi. Bizim bir çok üyemiz var. Her görüşten farklı partilerden üyelerimizin  rızasını almadan böyle bir açıklama yapmak  üyelerimize büyük bir yanlış olur. Kaldı ki Dernek cemiyet ya da STK toplulukları siyasi bir ortamda tam da seçime giderken taraf bir açıklamaya imza atmaz, atamaz" dedi. Bir çok dernek başkanı "Bizler ancak Ülkemizi, ilimizi ilgilendien ortak değerler üzerinden açıklama yapabiliriz. 31 Mart yerel seçimleri öncesi sadece  bir partiyi  ve adayını destekleme açıklaması hiçbir STK Platformunun açıklma yapması etik değil. Doğru da değil. Böylesi açıklamaları yapanların kimler olduğunu,  amaçlarının ne olduğunu biliyoruz. Bu tür açıklamalar bizleri bağlamıyor" açıklamasında bulundular. Özel Haber: Armağan ŞEN – Gerçek Haber Gazetesi

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon