Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Vali Aydoğdu Covid Aşısında Aksaray'a Gün Verdi

ReklamReklam

Reklam

Vali Aydoğdu Covid Aşısında Aksaray'a Gün Verdi
ReklamReklam
  • 12.01.2021 / 11:59
  • 1516 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

2019 yılının sonlarında Çin'in Wuhan kentinde görülen daha sonra hızla dünyaya yayılan ve 2020'nin Mart ayında Türkiye'de de görülen Covid-19 Küresel Virüs Salgının ardından aşılar gündeme geldi.
 
Çin'den 2020 Aralık ayının sonunda Türkiye'ye gelen Covid-19 aşıları Sağlık Bakanlığı bünyesinde illere dağıtımı devam ederken Aksaray'da ilk aşılamanın yapılacağı günü Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın emekçileri ile biraraya geldiği programda açıkladı.


 
Çin'den gelen ve illere dağıtılan Covid-19 aşısının Aksaray'da uygulamaya bu hafta sonu başlanacağını ifade eden Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; "Covid-19 aşılarının 15 Ocak Cuma gününden itibaren başlanacağını" ifade etti.

Aşılar Kimlere ve Nasıl Vurulacak
Covid-19 Aşılarının kimlere ve nasıl vurulacağı konusunda da kısa bir açıklamada bulunan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu;"Daha önce Covid testi pozitif olmayanlara HES Kodu ile yapılacağını" dile getirdi. Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon