Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Veliler ve Öğrenciler Müjde

ReklamReklam

Reklam

Veliler ve Öğrenciler Müjde
ReklamReklam
  • 13.10.2021 / 17:20
  • 2816 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA


Haber merkezimiz tarafından öğrenci velilerin istekleri doğrultusunda yaptığımız haber sonrasında Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu haklı gerekçeye kayıtsız kalmadı ve son noktayı koydu.

Beklenen karar dün itibariyle İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilirken, Milli Eğitim Müdürlüğü ise kararı okullara bildirmeye başladı.
6 Eylül tarihinde yayınladığımız "Velilerden Vali Aydoğdu'ya Haklı Çağrı" başlıklı özel haberimizde özellikle son sınıf öğrencilerine okul kıyafet konusunda anlayış istendiğini dile getirmiştik. 
1 Ekim tarihinde İl Özel İdarede basın mensupları ile biraraya gelen Vali Aydoğdu'ya haber merkezimiz tekrar bu soru yöneltilmişti. Soru üzerine Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti; "Son sınıf öğrencilerin okul kıyafet konusunda bir görüşme yaparak, okulun performansını da bozmadan bu konuyu da görüşmek için toplantı düzenleyerek bir karara bağlamak isteriz. Okulların kılık kıyafet konusunda Milli Eğitim Bakanlığının insiyatifinde. Bu konuyu görüşerek kısa sürede karara bağlamak isteriz. Öğrencilerimizi çok iyi anlıyorum. Yeni gençlerimizi çok iyi anlıyorum."

Vali Aydoğdu Son Noktayı Koydu
Velilerden ve öğrencilerden gelen talep ve haber servisimizi bu talebi dile getirmesi sonucunda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu aldığı karar sonrasında okullarda kıyafet konusunda hiçbir öğrenci zorlanmayacağını belirterek İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü ise kararı okul müdürlerine iletmeye başladı.  

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon