Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

CHP'nin Adayı O İsim mi

Armağan ŞEN

Armağan ŞEN

29.12.2020 / 13:18
  • 29.12.2020 / 13:18
  • 4738 KEZ OKUNDU

CHP İl Kongresinin yapıldığı gün tek aday olarak delegelerin ve partililerin karşısında konuşma yapan ve o an İl Başkan Adayı olan Ali Abbas Ertürk'ün bir cümle hafızalara kazınılıyor; “Bugün seçimimiz bittikten sonra, yarın vatandaşımızın yanında olacağız.”

İl kongresi bittikten hemen 1 gün sonra Ali Abbas Ertürk çalışmalarına başlıyor ve sözünde duracağının sinyalini veriyor. 1 hafta sonra İl kongresi yapılalı 1 yılı dolduracak. Corona'da kısa süre çalışmalarını yavaşlatan CHP Aksaray İl Başkanı Ertürk öncülüğünde yönetim çalışmalarına daha sonra kaldığı yerden devam ettiler.CHP İl Başkanı Ertük aday olurken; güler yüzlülüğü ve hanımefendiliği ile ön plana çıkan Ali Abbas Ertürk'ün milletvekili aday olduğu seçim çalışmalarında genç ve çalışkanlığı ile dikkat çeken Esen Uz Sökmen ismini önererek Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Ertürk, Sökmen'i neden ilçe başkanı olarak delegelere önerdiğini ise kongrelerin tamamlanmasının ardından anladı CHP'liler. Partinin atom karıncası olan Esen Uz Sökmen ve yönetimi her gün bir köyde, beldede, ilçede. Hatta bazen 1 günde 3-4 yada daha fazla köyde yurttaşlar ile buluşuyorlar.

Çalışmalara tam gaz devam eden CHP'de sanki yarın seçim var gibi işi sıkı tutarken, 25 Aralık tarihinde Sosyal Medyada yayınlanan bir fotoğraf ise CHP kulislerini harekete geçirdi.
Aksaray'ın sevilen ve tanınan iş adamı Sıtkı Yılmaz sosyal medya hesabından paylaştığı bu fotoğrafa ise "CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ve yönetici arkadaşların nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.Ayrıca CHP üyeliğim hayırlı olsun." cümleleri ile paylaşımda bulundu.

Bu fotoğrafın sosyal medyada yayınlanmasının ardından birçok CHP'li ise olası Genel seçimlerde ' CHP'nin birinci sıra adayı Sıtkı Yılmaz ' görüşleri hızlıca konuşulmaya başlandı.

Siyasete renk katan Ali Abbas Ertürk'lü ve Esen Uz Sökmen'li, bir önceki seçimde milletvekili çıkarma şansını ittifak ortağı İYİ Parti'ye kaptırmasının ardından CHP belli ki işi sıkı tutuyor. 

Haber Merkezimiz ise CHP kulislerinde konuşulan bu iddiaların ise ne derece doğru olduğunu bugün konuşmak erken olsa da görünen köy kılavuz istemez der gibiyiz.


CHP'nin bu çalışmasını örnek alan AKP İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ise bir kaç gün esnaf ziyareti yaptıktan sonra ise siyasi çalışmalarına ara verdiği gözlemleniyor. 
  
 Milletin malı olan yurdu ne olduğu belirsiz yurda peşkef çeken, Aksaray'da ise 2 yıldır gözde görülür hizmet yapma becerisinde bulunamayan ve yandaş basının pohpohlama haberleri ile gündemde kalmaya çalışan AKP'li Belediye Başkanı Evren Dinçer'in de son günlerde esnaf ziyareti yaparak göz boyaması sonucunda "acaba erken seçim kapıda mı" sorusu ise dilden dile dolanmaya başladı. 

MHP kanadı; kongrelerin ardından İl Başkanı Mustafa Çölkesen ve yönetimi ise sessiz sedasız çalışmalarını sürdürüyor. 
MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı ise TBMM Genel Kurulunda Aksaray'ın sorun ve sıkıntılarını dile getirerek meclisin dikkatini çeken isim olurken, Kaşlı'da çalışmalarına devam ediyor.  

İYİ Parti kanadı ise ittifak ortağı CHP gibi çalışmalarını hızlıca sürdüren isim. Mart - Nisan ayında Corona sürecinde İl Başkanı Özhan Türemiş sosyal medyada çalışmalarını yaparken,

AKP'li Belediye Başkanı Dinçer ise okullarda yer alan Kopyacı Öğrenciler gibi Türemiş'in çalışmalarını kopya çekse de gülünç duruma düşmesi hafızalardan silinmiyor.

Türemiş'in yanı sıra Milletvekili Ayhan Erel'in ise TBMM Genel kurulunda yaptığı konuşmaları Aksaray'a geldiğinde yurttaşların içinde yer alarak onlarla içten sohbet etmesi ise İYİ Parti rüzgarını Aksaray'da estirmeye devam ediyor.

Lakin son günlerde çıkan Türemiş ile Erel'in birbirleri ile atıştıkları dedikodusu ise İYİ Parti'yi olumsuz etkileyebilir.

Türemiş ve Erel'in acilen bu durumun dedikodudan ibaret olduğunu açıklaması ya da objektiflere birlikte poz vermesi gerekir diye düşünüyorum. 

2021 yılı sanki erken seçim havasında olacak gibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı