Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Değdi mi?

Armağan ŞEN

Armağan ŞEN

14.11.2019 / 02:53
  • 14.11.2019 / 02:53
  • 9073 KEZ OKUNDU

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü ülke gündemine düşen olay ile Aksaray adeta sarsıldı.

Ana haber bültenlerinden, canlı yayınlara, sosyal medyadan gazetelere, internet haber sitelerinden Facebook'çulara kadar 7'den 70'e herkesin dilinde yer aldı, hiç aklınıza gelmeyen çoğunuzun yolunu bile bilmediği Mehmetçik Okulu ve Laleli Mahallesi.

2 veli arasında başlayan daha sonra ise dedikodu kazanı ile kaynadıktan sonra ortaya gelen vahim durum...

Ulusal basın kamp kurdu, yolunu dahi bilmediği, ismini duymadığı 'Laleli Mahallesindeki Mehmetçik Okulu'nun'...

Yerel Basın akın etti malzeme çıkar mı diyerek? Ne geçti elinize "Yalan Haber" ile Aksaray'ı, Aksaray'lıyı kötülemekten başka...

Birileri; geçti klavye delikanlılığı yaparak Facebook Haberciliğine soyunup; konuyu araştırmayı seçmek bir kenara kulaktan dolma dedikodular ile yazdılar "Aksaray'a ve Aksaraylı'ya!..."

Konunun başından beri Ajans AHA ekibinin bilgisi var olmasına rağmen tek bir kelime yazmadık bu güne kadar. 

Diğerleri gibi kameralarda show, ulusal kanallara göndermede bulunmadık....

Tepki Verdiniz, Anlattık!!!

Sırf bu haberi yayınlamadığımız için bizlere tepki verdiniz; "Neden yazmıyorsunuz? Satıldınız mı?" diye ithamlarda bulunduğunuz da; "Bizler GERÇEK'TEN TARAFLIYIZ. Ortada bir dedikodudan oluşan olayları yazmak bize yakışmaz" diyerek olayın ana sebebini anlattık. Kiminiz anladınız, kiminiz anlamamazlıktan geldiniz ve bildiğinizi okudunuz. Tek bir cümle dahi yazmadık bizler bu haberle ilgili. Çünkü ortada bir "YUHALANMA YADA OTİSTİK ÖĞRENCİLERİ İSTEMEME DURUMU YOKTU."

TBMM Down Sendromu ve Otizm Araştırma Komisyon Başkanı ve aynı zamanda Down Sendromlu Otizmli çocuğu olan Antalya Milletvekili Kemal Çelik'in dün açıkladığı; "Okulda yaptığımız araştırmalar ve aileler ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ortada yaşanan bilgi kirliliği ve dedikodudan ibaret olan bir olaydır" cümlesini bizlere tepki gösterenlere geçen haftadan bu yana söylüyorduk. 
Dinlemediniz...

İYİ'ki Ayhan Erel Var!!!

TBMM'de Aksaray'ın resmiyette 4 milletvekili olsa da ne yazık ki; birçok konuda olduğu gibi bu olayda da yine sadece İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel konuştu. 
TBMM'de aldığı söz ile durumu anlattı, ancak bazı art niyetliler gerçeği duymamak için kulaklarını kapattı...

İYİ'ki Ayhan Erel Milletvekili seçildi de;Aksaray'ın sorunları hakkında TBMM'de konuşuyor ve Aksaray'ın sözcüsü oluyor. Teşekkürler Ayhan Erel...

Muhtarı Suçlamak Anlamsızdır!!!

Her olay sonrasında olduğu gibi birilerine fatura kesilecek...

Öncelik bu haberi gündeme getirenden başlanacaktı. Hedef okları gösterilse de orada da bazı YANDAŞ, YALAKA BASIN kaybetti. Okları yöneltmeye çalıştıkları kişinin olayla alakası bile olmadığı apaçık ortada oldu.

Daha sonra ise işi şovmenliğe çeviren sözüm ona kendisini gazeteci sanan zavallıların kamera önündeki cambazlığını izledik.

Ve.... faturalar kesilmeye başladı. Okul Müdürü görevden alındı, Mahalle Muhtarına soruşturma açıldı. 

Belki de bu durumda en masum Mahalle Muhtarı...

Evet, yanlış okumadınız bu durumun en masumu Mahalle Muhtarı...

Biraz Geriye Gidelim!!!

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü ülke gündeminde ilk başlık haline gelen "Mehmetçik Okulu" haberlerini biraz geriye saralım...

7 Kasım 2019 Perşembe olay ulusal basında yer buldu.

4 Kasım 2019 Pazartesi olaydan tam 3 gün önce... 

Mahalle sakinlerinden bir vatandaş beni arayarak durumdan bahsetti. Bende konuyla ilgilenir, "haber yapabilirim" dedim. 

Ardından Otizm Öğrenci velilerinden bir vatandaş aradı. Sanki sözleşmişler gibi. Durumu bir de o taraftan dinledim. "Her iki taraf ile röportaj yapar, yetkiler ve kamuoyu karar verir" cevabını verdim.

Son olarak; Mahalle Muhtarı aradı beni... Mahalle Sakinlerinin baskısı sonucunda Yetkililer ile görüştüğünü ifade ederek yetkililerin "4 Kasım 2019 Pazartesi günü okula geleceğini ifade etmelerine rağmen okula gelmediklerini" söyledi. 

Daha sonra Cuma gününe kadar herhangi bir yetkili okula gelmez ise röportaj yapmak istediğini ifade etti. Bende "olur" cevabını verdim...

Mahalle Sakinlerinin baskısı sonucu muhtar gidip yetkililer ile görüşüyor ve yetkililer bu konuya kulak asmayıp okula gelmiyor ise Muhtarı Suçlamak Tamamen Yanlıştır.

Ve görüşme yaptığım 3 kişide "herhangi bir tarafı istememe konusu geçmedi"

Okula Geleceğini ifade eden, ancak gelmeyen yetkili idarecinin suçu yok mu? 


Okul Yönetimi!!!

Asıl olay iki öğrencinin hatta iki çocuğun küçük tartışması sonucunda büyüyerek dedikodular ile devam eden ve sonuç olarak basında yer alan YALAN HABERLER ile Aksaray Türkiye gündeminde yer aldı. 

Süreci Okul yönetimi iyi yönetemedi. Bu durum buraya kadar gelmeye sebep oldu.

5 Yıldır hiçbir sorun olmayan okulda, bir anda bu sorun yaşanıyor ise ve bu durumda okul müdürü değişikliği sonrasında oluyor ise bu durumu oturup hepimiz düşünmemiz gerekmiyor mu?

Facebook Habercileri!!!

Aksaray'da yaşayıp, Aksaraylı olup "Yazıklar Olsun" "Lanet Olsun" "Utanmazlar" gibi Aksaray'a hiç haketmediği sözleri sarf eden Facebook habercilerine ne demeli....

Aksaray'ın yolunu dahi bilmeyen sözüm ona kendilerini ünlü sanan zavallıların tepkilerine ne denmeli...

İşte durum ortada....


1 haftadır Türkiye gündeminde yer alan olayın özeti işte bu cümleler....

TBMM Down Sendromu ve Otizm Araştırma Komisyon Başkanı ve aynı zamanda Down Sendromlu Otizmli çocuğu olan Antalya Milletvekili Kemal Çelik'in dün açıkladığı; "Okulda yaptığımız araştırmalar ve aileler ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ortada yaşanan bilgi kirliliği ve dedikodudan ibaret olan bir olaydır" cümlesini bizlere tepki gösterenlere geçen haftadan bu yana söylüyorduk. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı